مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای به وانگ یی، همتای چینی خود در یک تماس تصویری اعلام کرد که اتحادیه اروپا و چین علیرغم اختلاف نظرها باید به تعامل با یکدیگر در زمینه‌های مختلف را ادامه دهند.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا اعلام کرده که نماینده عالی این اتحادیه خاطرنشان کرده در حالی که اختلاف نظرات همچنان تداوم دارد اما این اتحادیه و چین باید در زمینه‌های مهم مختلفی به تعامل با یکدیگر ادامه دهند.
این اتحادیه همچنین اعلام کرد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بر ویژگی فراگیر و همکاری استراتژی منطقه هند-آرام تاکید کرده است.
بر اساس بیانیه منتشر شده در وبسایت وزارت خارجه چین، وانگ یی، وزیر خارجه چین نیز گفت که هر دو طرف باید تعامل خود با یکدیگر را افزایش بدهند تا اعتماد سیاسی و اختلاف نظرات پیش آمده را مدیریت کنند.
اتحادیه اروپا در قبال چین که یکی از شرکای مهم بازرگانی اتحادیه به حساب می‌آید، موضع ملایم‌تری را نسبت به آمریکا نشان می‌دهد که همراه با انگلیس و استرالیا قرارداد جدیدی (آکوس) منعقد کرده است که به نظر می‌رسد برای مقابله با قاطعیت روز افزون چین در اقیانوس آرام طراحی شده است.
اما منتقدان می‌گویند که این توافق، تلاش‌های گسترده جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای کنار هم آوردن متحدان از جمله فرانسه را بی اثر می‌کند.
بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا هم‌چنین از توافق مشترک بایدن و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه جهت بازسازی اعتماد پس از اختلاف نظر پیرامون مسئله زیردریایی‌ها استقبال کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *