مروان البرغوثی، اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شدت از تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرد و نبرد شمشیر قدس را ستود.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، مروان البرغوثی، اسیر فلسطینی در جریان مشارکت در همایش سیاسی مؤسسه پژوهش‌های فلسطین به شدت از تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرد با اینکه خود وی عضو کمیته مرکزی فتح است که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان رهبری آن را برعهده دارد.
وی گفت: مهاجرت، زمین، شهرک سازی ایجاد قدرت نظامی و امنیتی برتر و هم‌پیمان بین‌المللی از زمان آغاز پروژه صهیونیسم تاکنون ستون فقرات سیاست‌های استعمار صهیونیسم بوده است. همچنان حدود ۳۲۰۰۰ مهاجر یهودی در سال وارد اسرائیل می‌شوند. سلطه بر سرزمین فلسطین به شکل روزانه انجام می‌شود. طی ۱۰ سال اخیر در کرانه باختری ۲۰۰ هزار تن به شهرک نشینان اضافه شده‌اند. این مساله با افزایش توانایی‌های نظامی و امنیتی اسرائیل همراه است که به مرحله بی‌سابقه‌ای رسیده است. استعمارگری صهیونیستی توانایی‌های نظامی دارد که کمتر از انگلیس و فرانسه نیست. این استعمار همچنین به ایجاد ائتلافی بی‌مانند در تاریخ مدرن بین آمریکا و اسرائیل ادامه می‌دهد و ائتلاف‌های پیشرویی را با روسیه، چین و هند دارد.
البرغوثی گفت: اسرائیل در مسیر تبدیل شدن به یک “کشور مرکزی” در منطقه مرحله زیادی را پشت سر گذاشته و بسیاری از کشورها به دنبال همکاری با آن هستند. رسیدن تعداد یهودیان به ۷.۵ میلیون نفر بی سابقه است. بعد از ۲۵ سال از مذاکرات و تلاش‌ها برای رسیدن به حل و فصل این پروژه استعمار به شکست کامل رسیده است و تشکیلات خودگردان فلسطین به تشکیلاتی بدون قدرت و استعماری بدون هزینه تبدیل شده است. سیاست پاکسازی نژادی همچنان در کنار دیگر سیاست‌های استعمارگرانه ادامه دارد.
وی گفت: جنگ اخیر قدس دلیل ثابت و قاطعانه‌ای است مبنی بر اینکه مردم فلسطین همواره به مبارزه ادامه می‌دهند و هر رنج و مشکلی هم داشته باشند هیچ روزی از حقوق ثابت ملی خود دست نمی‌کشند. آنچه ما به آن نیاز داریم مقاومت فراگیر در مقابله با طرح صهیونیسم است. جنگ اخیر بیانگر اصلی بود که ما همیشه به آن دعوت کرده‌ایم و آن مقاومت فراگیر است. این جنگ عجز نظام سیاسی فلسطین و شکننده بودن و ضعف آن را نشان داد و بیش از هر زمان دیگری ثابت کرد که آنچه ما به آن نیاز داریم ایجاد نظام سیاسی جدیدی است که تنها ورودی آن بازگشت به مردم و برگزاری انتخابات است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.