انگلیس اعلام کرد، به زودی مذاکرات رسمی با ژاپن را به منظور تعمیق روابط دفاعی‌ آغاز خواهد کرد؛ اقدامی که بخشی از یک تغییر در تمرکز استراتژیک لندن نسبت به منطقه هند-اقیانوس آرام است که خشم چین را برانگیخته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفت: در این مذاکرات ما به دنبال ایجاد شرایطی برای یک “برنامه مشارکت دفاعی عمیق‌تر و پیچیده‌تر” و همچنین شرایط لازم برای فعالیت متعهدانه نیروهای انگلیسی و ژاپنی در کشورهای یکدیگر خواهیم بود.
انگلیس هفته گذشته در یک ائتلاف امنیتی جدید منطقه هند-اقیانوس آرام به آمریکا و استرالیا پیوست. این ائتلاف فناوری و قابلیت استقرار زیردریایی‌هایی را که با سوخت هسته‌ای کار می‌کنند، برای استرالیا فراهم خواهد کرد؛ اقدامی که از سوی پکن محکوم شده است.
سفیر چین در لندن اوایل روز سه‌شنبه اعلام کرد، تلاش‌های خارجی برای کنترل و محدود کردن چین همیشه ناکام هستند و قدرت‌های بزرگ باید از آنچه که پکن آن را تفکر استعماری می‌داند و می تواند منجر به رویارویی شود، اجتناب کنند.
وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد، مذاکرات با ژاپن پیام واضحی را درباره عزم و اراده این دو کشور برای حمایت از نظم بین‌المللی بر مبنای قوانین ارسال خواهد کرد.   
به دنبال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور به دنبال توسعه دیدگاه خود موسوم به یک “انگلیس جهانی” است.
یک ناو انگلیسی روز دوشنبه از تنگه حساس تایوان به طرف ویتنام عبور کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.