وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری نشست مشترک «ذاکر گاسانوف» وزیر دفاع این کشور با «گنادی آناشکین» فرمانده نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه قره باغ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری نشست مشترک «ذاکر گاسانوف» وزیر دفاع این کشور با «گنادی آناشکین» فرمانده نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه قره باغ خبر داد.
بر اساس این گزارش، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در این خصوص اعلام کرد: در این نشست، وضعیت در قلمرو جمهوری آذربایجان جایی که نیروهای حافظ صلح روسیه موقتاً در آنجا مستقر هستند، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ژنرال «رستم مرادوف» نیز در این مذاکرات شرکت کرد.
رستم مرادوف، فرمانده پیشین نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه قره باغ بود که سِمت وی به تازگی به آناشکین محول شده است.
لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور بر اساس رعایت دقیق قوانین بین‌المللی، آماده عادی سازی روابط با ارمنستان است.
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در متن بیانیه خود آورده بود: باکو آماده است تا روابط خود را با ارمنستان بر اساس رعایت دقیق قوانین بین‌المللی در مورد حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و مصونیت مرزهای بین‌المللی از تعرض، عادی کند. ما از ارمنستان می‌خواهیم به این اصول اساسی احترام بگذارد و به منظور حصول اطمینان از ایجاد صلح، امنیت و رفاه در منطقه به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *