نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از برگزاری ششمین دور نشست کمیته قانون اساسی این کشور در تاریخ ۱۸ اکتبر آینده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در سوریه زمان برگزاری دور جدید نشست کمیته قانون اساسی این کشور را اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، «گیر پدرسون» اعلام کرد که دور جدید نشست کمیته قانون اساسی سوریه در تاریخ ۱۸ ماه میلادی آینده (۲۶ مهر) خواهد شد.
پدرسون در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که نشست کمیته بررسی قانون اساسی سوریه ۱۸ اکتبر آینده در ژنو برگزار خواهد شد و دعوتنامه ها برای حضور در ششمین دور نشست این کمیته ارسال شده است.
این در حالی است که «بسام صباغ» در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد بر مخالفت دمشق با هرگونه دخالت خارجی در کار کمیته بررسی قانون اساسی سوریه تاکید کرد.
«بسام صباغ» در نشست شورای امنیت گفت: قانون اساسی و هر چیز مربوط به آن یک موضوع سوری است که توسط خود سوری‌ها و بر اساس اصل حاکمیت، استقلال و وحدت و تمامیت ارضی که تمام قطعنامه‌های شورای امنیت بر آن تاکید دارند، تعیین می‌شود.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در بخشی دیگر از سخنانش روند مصالحه در استان درعا را نشانگر تاکید دمشق بر بازگشت امنیت و ثبات به تمام سوریه عنوان کرد.
بسام صباغ همچنین بر ضرورت خاتمه دادن به جنگ تحمیل شده علیه سوریه و پایان حضور نظامی غیرقانونی بیگانگان در خاک این کشور و رفع تحریم‌های آمریکا و غرب علیه سوریه و حمایت از تلاش‌های دمشق در مبارزه با تروریسم و بازگشت صلح و امنیت به سوریه و بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده این کشور تاکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.