جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا می‌گوید که قصد دارد کابینه جدید خود را در اکتبر معرفی کند، پارلمان را پیش از پایان پاییز مستقر کند و وعده واکسن فدرال را در اسرع وقت اجرا کند.
به گزارش ایسنا به نقل از CTVNEWS، ترودو روز سه‌شنبه در اولین کنفرانس مطبوعاتی مهم خود پس از انتخابات فدرال ۲۰ سپتامبر که دولت اقلیت دیگری را برای لیبرال‌ها به دنبال داشت، گفت که با ژنرال مری می سایمون، فرماندار کل کانادا در مورد قصد خود برای تشکیل دولت بعدی صحبت کرده است.
وی افزود: «ما به تازگی در یک انتخابات پیروز شدیم و کانادایی‌ها به وضوح روشن کرده‌اند که از ما می‌خواهند چه کارهایی را انجام دهیم و من مشتاقانه منتظر ورود به آن هستم. هنوز تاریخ دقیقی مشخص نیست اما ما در حال ورود به یک دستورکار بلندپروازانه هستیم که کانادایی‌ها آن را تعیین کرده‌اند.»
نخست وزیر کانادا گفت که هفته اول پس از انتخابات به دلیل آزادی مایکل کووریگ و مایکل اسپاور و همچنین تماس با نخست وزیران استانی و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هفته شلوغی‌بوده است.
ترودو گفت: «این انتخابات اهمیت داشت، من واقعاً از همه کارهایی که قرار است از سوی پارلمان و دولت در سالهای آینده انجام دهیم هیجان زده هستم و فکر می کنم کانادایی‌ها متوجه این هستند که این انتخابات واقعاً مهم بود.»
در حال حاضر اولین گروه از ۵۲ نماینده پارلمان تازه انتخاب شده جلسات اولیه خود را در پارلمان عملاً آغاز کرده‌اند. اکثریت قریب به اتفاق کسانی که در پاییز به پارلمان باز می‌گردند، نمایندگان مجلس فعلی هستند.
ترودو همچنین از کریستیا فریلند خواسته است تا به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کار خود را ادامه دهد، که او پذیرفته است.
نخست وزیر کانادا گفت که در هفته های آینده با بقیه فهرست وزیران مورد نظر خود گفت وگو خواهد کرد زیرا در تلاش است تا تعادل جنسیتی را در کابینه پس از انتخابات به دست آورد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.