لیبرال دموکرات های ژاپن که اکثریت پارلمانی را در اختیار دارند؛ در اقدامی درون حزبی، رهبر آتی این حزب و همچنین نخست وزیر بعدی ژاپن را انتخاب خواهند کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «لیبرال دموکرات» حزب حاکم ژاپن قرار است امروز چهارشنبه رقابتی درون حزبی برگزار کند که به انتخاب رهبر آتی حزب و به طور قطع نخست وزیر بعدی این کشور منجر خواهد شد.
در این انتخابات درون حزبی، چهار نامزد حضور دارند حال آنکه رقابت اصلی میان «تارا کونو» ۵۸ ساله وزیر ناظر بر واکسیناسیون کرونا و «فومیو کیشیدا» ۶۴ ساله وزیر سابق امور خارجه ژاپن، خواهد بود.
رای گیری میان دولتمردان حزب حاکم در ساعت ۱:۰۰ بعد از ظهر به وقت محلی برگزار می شود و نتیجه نهایتاً ظرف یک ساعت و ۲۰ دقیقه بعد از آن، اعلام خواهد شد. چنانچه هیچ یک از نامزدها حد نصاب را به دست نیاورد؛ رای گیری میان دو نفر از آنها که بیشترین آرا را به دست آورده اند؛ به دور دوم کشیده می شود که نتیجه آن نهایتاً تا ۳:۴۰ بعد از ظهر اعلام می شود.
رای گیری برای تعیین سرنوشت حزب حاکم در حالی است که «یوشیهید سوگا» نخست وزیر فعلی، چندی پیش به طور ناگهانی از قصد خود برای کناره گیری خبر داد حال آنکه فقط یک سال در مسند قدرت بود. یکی از دلایل این اقدام، کاهش محبوبیت وی به دلیل ناکامی در مهار کرونا عنوان می شود.
حزب لیبرال دموکراتیک از اکثریت پارلمانی برخوردار است و رهبر آن تا موعد برگزاری انتخابات عمومی آتی در روز ۲۸ نوامبر (۷ آذر)، نخست وزیر ژاپن هم خواهد بود.
طبق نظرسنجی ها، از دو نامزد مطرح در این رقابت، کونو از محبوبیت بیشتری نزد افکار عمومی برخوردار است حال آنکه کیشیدا محبوب دولتمردان پارلمان است- مسئله ای که پیش بینی نتیجه نهایی را دشوار می کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.