تحلیلگر مشهور جهان عرب با انتشار مطلبی نوشت: تهدیدات اخیر «بنت» علیه ایران ناشی از سیاست های احمقانه رژیم صهیونیستی است؛ سیاست هایی که با استراتژی هوشمندانه ایران مواجه شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب مطلبی را در رابطه با تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران در روزنامه رأی الیوم منتشر کرد. وی در این مطلب آورده است: به نظر می‌رسد که ایالات متحده آمریکا از بازگشت ایران به میز مذاکرات هسته‌ای ناامید شده است. درست به همین دلیل است که آمریکایی‌ها فشارهای خود بر ایران به ویژه از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تشدید کرده‌اند.
عطوان در ادامه مطلب مذکور آورده است: تهدیدات اخیر صهیونیست‌ها علیه ایران نیز در چارچوب تشدید فشارهای آمریکا علیه ایران مطرح می‌شود. صهیونیست‌ها تهدیدات خود را به این بهانه مطرح می‌کنند که ایران در زمینه برنامه هسته‌ای خود از خطوط قرمز عبور کرده است؛ مسأله‌ای که چیزی بیش از یک ادعا نیست.
آمریکا و رژیم صهیونیستی دریافته‌اند که ایران به تکنولوژی پیشرفته دست یافته است و بُرد موشک‌های آن تا عمق اراضی اشغالی نیز می‌رسد این تحلیلگر مشهور تأکید کرده است: آمریکا ایران را تهدید کرده است که اگر به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی‌های بیشتر را ندهد، تحریم‌های جدیدی را علیه تهران اعمال می‌کند. این در حالی است که اخیراً نماینده ایران در آژانس پاسخ سخنان و تهدیدات نفتالی بنت و همچنین اظهارات مداخله جویانه ایالات متحده آمریکا را داده است.
عطوان افزوده است: شاید برخی بر این باور باشند که تهدیدات اسرائیل علیه ایران مسأله جدیدی نیست و این تهدیدات حداقل طی ۱۰ سال گذشته بارها و بارها تکرار شده‌اند. با این حال، کسانی که سخنرانی نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را دنبال کرده باشند به خوبی به این مسأله پی برده‌اند که نوعی نگرانی و نا امیدی در لحن بنت وجود داشت.
وی عنوان کرد: بنت در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به هیچ وجه اشاره‌ای به نبرد «عربی – اسرائیلی» نکرد. او همچون نتانیاهو بخش عمده سخنرانی خود را به صحبت کردن درباره برنامه هسته‌ای ایران اختصاص داد؛ با این تفاوت که این بار خبری از نقشه و نمودار نبود!
این تحلیلگر مشهور جهان عرب در ادامه مطلب خود در این زمینه آورده است: علت اصلی و اساسی افزایش فشارهای ایالات متحده آمریکا و نیز افزایش تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران به چند عامل اصلی و اساسی بازمی گردد. یکی از مهمترین عوامل این است که آمریکا و رژیم صهیونیستی به این باور رسیده‌اند که ایران به تکنولوژی پیشرفته دست یافته است، از اورانیوم غنی سازی شده برخوردار است و امکان شلیک موشک‌های دوربُرد تا عمق اراضی اشغالی را دارد.
صهیونیست‌ها گمان کرده‌اند که ایران نیز همچون حکام عرب آنقدر بزدل است که از تهدیداتشان بهراسد عطوان در ادامه افزوده است: واقعیت این است که رژیم صهیونیستی در حال حاضر میوه سیاست‌ها و استراتژی احمقانه خود در برابر سیاست‌ها و استراتژی‌های هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران را می‌خورد.
وی ادامه داد: صهیونیست‌ها تصور کرده‌اند که ایران نیز مانند دیگر حکام جهان عرب آنقدر بزدل است که با تهدیدات تل‌آویو بهراسد! صهیونیست‌ها که با فریب حکام عرب آنها را وادار به امضای توافقنامه‌های عادی سازی روابط کردند، گمان می‌کنند که می‌توانند همین سیاست تهدید و فریب را در قبال ایران نیز در پیش گیرند.
این تحلیلگر برجسته جهان عرب گفته است: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران باعث ترس و وحشت تهران نخواهد شد زیرا ایران امروز یک قدرت بزرگ منطقه‌ای است. زمانی که بنت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد ما آیت الله خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی را ندیدیم اما می‌توانیم حدس بزنیم که آنها زمانی که سخنان و تهدیدات بنت را شنیدند، آثار خنده در چهره‌شان آشکار شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.