وزیر خارجه روسیه طی سخنانی از توافق کشورش با ویتنام برای توسعه شراکت استراتژیک با ویتنام خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه طی سخنانی از توافق کشورش با ویتنام برای توسعه شراکت استراتژیک با ویتنام خبر داد.
بر اساس این گزارش، لاوروف که این سخنان را در جریان برگزاری کنفرانس خبری پس از گفتگو با همتای ویتنامی خود مطرح می‌کرد، گفت: ما بر نیت متقابل برای تقویت ساختارمند مشارکت استراتژیک جامع بین کشورهای خود، بر اساس سنت‌های دوستی، همبستگی و حمایت متقابل، تأیید کردیم.
وی همچنین افزود: ما از انجام گفتگوهای سیاسی معنادار و متداول در قالب نشست و سطوح بالا که همچنان علیرغم شیوع کرونا ادامه دارند، استقبال کردیم.
وزیر خارجه روسیه همچنین در خصوص حجم تجاری موجود میان دو کشور گفت: حجم تجاری ما، سال گذشته ۱۵ درصد و در بازه زمانی ژانویه تا جولای امسال، ۲۴ درصد دیگر افزایش یافت. در کنار این، ما فرصت‌هایی را برای اصلاح عدم تراز در تجارت متقابل با روش‌های مختلف از جمله حضور بیشتر صادرکنندگان روسی در بازار ویتنام در نظر گرفتیم.
لازم به ذکر است، دو طرف در خصوص روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه اعلام کردند که توافقنامه تجارت آزاد اتحادیه اروپا با ویتنام به طور قابل توجهی باعث افزایش گردش تجاری میان روسیه و ویتنام می‌شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.