وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین دو نامه به اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی درباره تشدید حملات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی با هدف «تقسیم» این مکان مقدس بین مسلمانان و یهودیان ارسال کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که مسؤولان رژیم اشغالگر همچنان عمداً به حملات روزانه به مسجد الاقصی برای رسیدن به جاه طلبی‌های استعماری توسعه‌طلبانه خود در قدس اشغالی ادامه می‌دهند که آخرین مورد آن برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و انجام مناسک جمعی و تلمودی در محوطه آن است.
المالکی افزود: این در شرایطی است که مقامات رژیم اشغالگر محدودیت‌های خود در مورد موقوفات اسلامی را تشدید کرده و برای سلب اختیارات اوقاف اسلامی در قدس اشغالی و همچنین ممانعت شهروندان فلسطینی از اقامه نماز اقدام می‌کند.
وی از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی خواست در همه سطوح برای شفاف سازی و افشای خطرات واقعی و جدی که مسجد الاقصی در معرض آن قرار دارد، اقدام کنند.
شماری از صهیونیست‌ها با مشایعت نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی و در اقدامی تحریک‌آمیز وارد محوطه های مسجد الاقصی شده و پرچم رژیم صهیونیستی را برافراشتند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.