نماینده ویژه آمریکا در امور بلاروس طی سخنانی با محکوم کردن مرگ یک فرد ظاهرا آمریکایی بر اثر تیراندازی در بلاروس، این اقدام را مصداق بارز نقض حقوق بشر توسط دولت «الکساندر لوکاشنکو» دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نماینده ویژه آمریکا در امور بلاروس طی سخنانی با محکوم کردن مرگ یک فرد ظاهراً آمریکایی بر اثر تیراندازی در بلاروس، این اقدام را مصداق بارز نقض حقوق بشر توسط دولت «الکساندر لوکاشنکو» دانست.
بر اساس این گزارش، «جولی فیشر» با طرح این مدعیات مداخله جویانه خود تاکید کرد که واشنگتن برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر برای اطمینان از اینکه فرد کشته شده، شهروند ایالات متحده بوده یا خیر، در تلاش است.
لازم به ذکر است امروز، یک مرد ۳۱ ساله در پی شلیک نیروهای امنیتی بلاروس در این کشور به قتل رسید. گروه های اپوزیسیون دولت بلاروس معتقدند وی شهروند آمریکا بوده و به عنوان کارمند بخش فناوری اطلاعات در یک شرکت بلاروسی به نام EPAM مشغول به کار بوده است.
این در حالی است که کمیته بازجویی بلاروس در نخستین اطلاعیه صادر شده در خصوص این قتل اعلام کرده که در پی مقاومت مقتول در برابر نیروهای امنیتی بلاروس، کار به درگیری کشیده و نهایتاً وی بر اثر کمانه گلوله و نه به صورت مستقیم کشته شده است.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.