سایت وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: آمریکا از طریق دفتر نظارت حساب‌های بانکی خارجی خود و به واسطه تدابیر هماهنگ شده با دولت قطر شبکه مالی اصلی حزب‌الله لبنان را که دفتر آن شبه جزیره عربستان است، شناسایی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، اندریا جکی، مدیر دفتر نظارت حساب‌های خارجی ادعا کرد: “حزب‌الله لبنان قصد سوء استفاده کردن از سیستم مالی بین‌المللی از طریق توسعه شبکه‌های جهانی سرمایه‌گذاران برای پر کردن خزانه خود و حمایت از فعالیت‌هایش را دارد. ماهیت فرامرزی شبکه مالی حزب‌الله لبنان بر اهمیت همکاری مستمر ما با شرکای بین‌المللی نظیر قطر تاکید می‌کند که می‌توانیم به حمایت از آمریکا و سازمان‌های پولی جهانی در برابر اقدامات “تروریستی” بپردازند”.
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن تحریم‌هایی درخصوص حزب‌الله لبنان در نظر گرفته که افرادی از قطر، عربستان، بحرین و فلسطینی‌ها را دربرمی‌گیرد.
این وزارتخانه افزود: آمریکا از طریق دفتر نظارت حساب‌های خارجی وابسته به خزانه داری آمریکا با مشارکت قطر این اقدام را انجام داد.
اندریا جکی افزود: آمریکا حزب‌الله لبنان را در هشت اکتبر ۱۹۹۷ به عنوان سازمان تروریست خارجی و سازمان تروریست جهانی در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۱ قرار داد و شورای همکاری خلیج فارس نیز این حزب را در ۲ مارس ۲۰۱۶ به عنوان سازمان تروریستی اعلام کرد.
وزارت خزانه داری آمریکا اسامی تحت تحریم را منتشر کرد که به این ترتیب هستند، علی رضا حسن البنای، علی رضا القصبی لاری، عبد الموید البنای که آنها در لیست تروریست‌های جهانی (SDGTs) هستند و براساس حکم اجرایی (EO) ۱۳۲۲۴ نسخه اصلاح شده به حزب‌الله کمک مالی یا فنی یا کالایی یا خدمات دیگر کرده‌اند.
همچنین عبدالرحمان عبدالنبی شمس، یحیی محمد العبد، محسن مجدی فائز الاستاذ، سلیمان البنای در لیست تروریست‌های جهانی و به شکل خاص براساس حکم اجرایی (EO) ۱۳۲۲۴ نسخه اصلاح شده اقدام به کمک، نظارت و ارائه حمایت مالی، فنی، کالا، خدمات دیگر به علی البنای و حمایت از او کرده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.