وکیل مدافع محمد عارضه، یکی از شش اسیر تونل آزادی اعلام کرد، شش اسیری که اقدام به فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع کرده بودند و مجدداً توسط نیروهای رژیم صهیونیستی بازداشت شدند، در معرض شرایط بازداشت بسیار سخت و غیرانسانی قرار دارند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا»، خالد محاجنه، وکیل مدافع محمد عارضه خاطرنشان کرد، این شش اسیر فلسطینی زمان را نمی‌دانند. شب و روز را نمی‌شناسند و شبانه روز تحت تحقیق و بازجویی مداوم افسران سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی قرار دارند.
وی در ادامه افزود، از زمان بازداشت آنها تا امروز نیروهای رژیم اشغالگر به آنها اجازه تعویض لباس را نداده‌اند و از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی خود که باید اسرا از آن برخوردار باشند، محروم هستند و از زمان بازداشت،  در سلول انفرادی قرار دارند.
دادگاه رژیم صهیونیستی پیشتر بازداشت این شش اسیر و همچنین پنج اسیر دیگر را تمدید کرد که اشغالگران مدعی هستند که این پنج تن به شش اسیر فلسطینی کمک کردند و بر عملیات فرار آنها از زندان سرپوش گذاشتند.
پنج اسیر فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر دیگر وابسته به جنبش فتح که به حبس طولانی مدت محکوم بودند، ساعت یک بامداد روز دوشنبه (۱۵ شهریور) موفق شدند از زندان «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی که از مهم‌ترین زندان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود، فرار کنند.
در پی این رویداد کم سابقه که یک شکست سنگین امنیتی را برای اسرائیل رقم زد، مقامات اسرائیلی به این جمع‌بندی رسیدند که سیستم اطلاعاتی و امنیتی این رژیم سست و رخنه‌پذیر است.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی چند روز پس از این عملیات اعلام کردند که آنها را مجددا بازداشت کرده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.