رئیس جمهوری و نخست‌وزیر عراق از مواضع مرجعیت قدردانی کرده و بر اهمیت صیانت از امنیت انتخابات تأکید کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، در پی انتشار بیانیه مرجعیت عالی شیعه درباره انتخابات عراق، رئیس جمهوری و نخست‌وزیر عراق از مواضع مرجعیت قدردانی کرده و بر اهمیت صیانت از امنیت انتخابات تأکید کردند.
«برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، با انتشار توئیتی نوشت که رهنمودهای مرجعیت عالی شیعه درباره انتخابات یک موضع‌گیری ملی در شرایطی حساس برای حمایت از میهن و دفاع از شهروندان با تأکید بر ضرورت تضمین اراده آزاد ملت عراق و مشارکت گسترده برای اصلاح اختلال در نظام حکمرانی کشور و پیش رفتن به سمت اصلاحات است.
«مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، نیز با انتشار توئیتی بیانیه مرجعیت «با محتوای ملی و انسانی سترگش» را موجب افزایش مسئولیت دولت دانست.
او تأکید کرد که نهادهای حکومتی همگی به صیانت از روند اجرای انتخابات پایبندند و از نامزدهای انتخابات خواست که به قانون و ضوابط تعیین‌شده پایبند باشند.
او همچنین از شهروندان عراقی خواست که با مشارکت گسترده به انتخاب شایسته دست زنند.
مرجعیت عالی شیعه در بیانیه‌ای که عصر امروز منتشر شد همگان را به مشارکت آگاهانه و مسئولانه در انتخابات آتی تشویق کرد و افزود که این انتخابات هرچند خالی از برخی نواقص نیست، اما سالم‌ترین راه برای عبور کشور به آینده‌ای است که امید می‌رود بهتر از گذشته باشد و با اجرای آن خطر افتادن در ورطه هرج و مرج و بن بست سیاسی رفع می‌شود.
آیت الله العظمی سیستانی همچنین تاکید کرد که دست اندرکاران انتخابات باید برای برگزاری آن در محیطی مطمئن و به دور از تاثیرات جانبی پول و یا سلاح غیرقانونی یا مداخلات خارجی عمل کنند و سلامت آن را حفظ کنند و حافظ آرای رای دهندگان باشند که این آرا امانتی بر گردن آنهاست.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.