پس از برگزاری غیرقانونی اجلاس عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کردستان عراق، مردم عراق و زائران اربعین حسینی علیه رژیم صهیونیستی و عادی‌سازی روابط یک کمپین مجازی و حقیقی برگزار کردند.
خبرگزاری مهر؛ گروه مجله – علیرضا رأفتی: چند روز پیش بود که جلسه‌ای با عنوان «عادی‌سازی روابط عراق و اسرائیل» در اقلیم کردستان عراق برگزار شد. پس از برگزاری این اجلاس، دولت عراق آن را غیرقانونی خواند، محکوم کرد و مردمی که خون‌شان از این ماجرا به جوش آمده بود کمپین «نه به عادی‌سازی روابط» را کلید زدند. کمپینی که هم‌زمان شد با اربعین حسینی و زائران و شیعیان اباعبدالله (علیه السلام) که از گوشه گوشه دنیا در کربلا و نجف حضور داشتند، پرچم مخالفت با رژیم صهیونیستی را بلند کردند.
در این چند روز هشتگ «#کلاکلاللتطبیع» در فضای مجازی و پرچم‌ها، بنرها و کاغذهای کوچک و بزرگ در جای جای نجف، کربلا و دیگر شهرهای عراق، خروش مردم علیه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جار می‌زنند.

خاکستر مرده‌هایت را نفروش!

ماجرای عادی‌سازی روابط رژیم اشغالگر با کشورهای عربی از چند سال پیش کلید خورد و بعد از مدتی در رابطه با چند کشور مثل امارات متحده عربی به ثمر نشست. البته این به ثمر نشستن و عادی شدن روابط صرفاً در سطح دولت‌ها بود و عامه مردم و کف جامعه این کشورها هیچ وقت دل‌شان با صهیونیست‌ها صاف نشد. مردم جهان عرب حتی اگر رگ گردن‌شان در برابر ظلم ورم نکند، در مقابل تجاوز به جهان عرب آرام نمی‌مانند و از همین رو، غالب مردم جوامع عربی هیچ وقت حساب‌شان را با رژیم اشغالگر پاک نکردند. اگر چه دولت‌های مختلف عربی چه پس از جنگ اعراب و اسرائیل و چه حالا در جریان عادی‌سازی روابط، غیرت‌شان را به معاملات سیاسی فروختند.
نزار قبانی، شاعر سوری، شعری دارد به نام «الحب و البترول (عشق و بنزین)» که در آن امیران عرب را خطاب قرار می‌دهد و از انفعال‌شان در برابر رژیم اشغالگر قدس گلایه می‌کند. ترجمه قسمت‌هایی از این شعر می‌شود:
کی می‌فهمی؟
ای شتر لگام گسیخته صحرا!
که نمی‌توانی دنیا را با نفت و کاخ‌هایت صاحب شوی
کی می‌فهمی؟
قدس را فروختی،
خدا را فروختی،
خاکستر مرده‌هایت را فروختی،
انگار نه انگار که سرنیزه‌های اسرائیل خواهرانت را هدف گرفته‌اند…
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.