معاون وزیر خارجه روسیه طی سخنانی گفت که مسکو به هیچ عنوان از فعالیت های موشکی کره شمالی که موجب ایجاد تنش در شبه جزیره کره شده، حمایت نمی کند. 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه طی سخنانی گفت که مسکو به هیچ عنوان از فعالیت های موشکی کره شمالی که موجب ایجاد تنش در شبه جزیره کره شده، حمایت نمی کند.
بر اساس این گزارش، ریابکوف گفت: ما از تلاش های مبهم کره شمالی در انجام آزمایش ها (موشکی) برای تشدید بیشتر تنش ها (در شبه جزیره کره) حمایت نمی کنیم.
ریابکوف همچنین در ادامه سخنان خود تاکید کرد که مسکو از نزدیک، تمامی اطلاعات اخذ شده از منابع مختلف در خصوص آزمایش های کره شمالی را رصد کرده و این اطلاعات بدست آمده را با قطعنامه های صادر شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد که منجر به وضع تحریم های بیشتر علیه پیونگ یانگ شده، مقایسه می کند.
معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که آزمایش موشکی اخیر کره شمالی به هیچ عنوان نباید محل فرآیند غیر هسته ای سازی شبه جزیره کره شده و گفت: ما معتقدیم که یک راه جایگزین وجود دارد و هرچه زودتر روند سیاسی و گفتگو از سر گرفته شود، برای شمال شرق آسیا و امنیت جهانی بهتر است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.