رئیس جمهور عراق امروز چهارشنبه با اریک شوالیه سفیر فرانسه در عراق دیدار و گفتگو کرد که در جریان این دیدار سفیر فرانسه پیام مکتوب ماکرون را به برهم صالح تقدیم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، اریک شوالیه، سفیر فرانسه در بغداد، در دیدار با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق، پیام مکتوب رئیس جمهوری فرانسه را به وی تقدیم کرد.
طبق بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، «امانوئل مکرون»، رئیس جمهوری فرانسه، در این پیام مکتوب از استقبال و پذیرایی گرم عراق از وی در سفرش به چند شهر عراق قدردانی کرد و تلاش‌های عراق برای تقویت امنیت و ثبات داخلی و تثبیت صلح در منطقه را شایسته تقدیر دانست.
ماکرون همچنین در این پیام تأکید کرد که فرانسه با ادامه همکاری‌های مشترک سیاسی و اقتصادی شریک اصلی عراق خواهد ماند.
برهم صالح نیز در این دیدار تأکید کرد که عراق خواستار گسترش روابط با فرانسه و همکاری در راستای تأمین منافع دو ملت و تثبیت صلح و ثبات در منطقه است.
رئیس جمهوری عراق تأکید کرد که عراق با سیاست متوازن خود در منطقه تقویت امنیت و ثبات وبازگشت عراق به جایگاه و نقش محوری‌اش در منطقه را دنبال می‌کند.
وی همچنین بر اهمیت همکاری در عرصه مبارزه با تروریسم و همکاری اقتصادی و بازرگانی و نیز همکاری در مبارزه با تغییرات زیست‌محیطی تأکید کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.