منابع خبری از کشته شدن حدود 100 نفر در درگیری نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با شبه نظامیان دولت مستعفی به ریاست عبدربه منصور هادی در جنوب مأرب خبر دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، حدود 100 نفر در درگیری بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان طرفدار دولت مستعفی در جنوب مأرب کشته شدند.
شبکه خبری الجزیره که این خبر را به نقل از منابع نظامی در یمن منتشر کرد، به تعداد دقیق تلفات هر یک از طرفین نپرداخته است.
نبرد آزادسازی استان مهم مأرب واقع  در شرق استان صنعاء از سال گذشته آغاز شده است و اکنون اغلب مناطق آن تحت کنترل نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی درآمده است.
مأرب که کانون اصلی درگیری‌های زمینی بین نیروهای یمنی و شبه نظامیان ائتلاف سعودی است، به دلیل منابع انرژی فراوان و نقش آن در تامین انرژی مناطق مختلف یمن از اهمیت راهبردی برخوردار است.
مأرب در واقع جزء آن دسته از استان‌های یمن است که از منابع طبیعی مثل نفت و گاز برخوردار است و به همین دلیل قلب تپنده انرژی در یمن محسوب می شود و بیشترین ذخایر نفتی این کشور را در خود جای دارد.
اهمیت مأرب تا آنجایی است که تسلط کامل آن به منزله آزادسازی هر وجب از خاک یمن و خنثی‌سازی همه نقشه‌ها و قطع دست آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.