وزیر خارجه قطر و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در دوحه برگزار کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر در جریان کنفرانس خبری مشترک خود با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: مذاکرات مثبتی با جوزپ بورل انجام شد که شامل مذاکرات طولانی در خصوص وضعیت جدید افغانستان بود.
وزیر خارجه قطر، طرف‌ها در افغانستان را به پیوستن به مذاکرات به خاطر منافع ملی ترغیب کرد.
وی در ادامه افزود، دوحه از دولت موقت افغانستان می‌خواهد از دستاوردهای محقق شده توسط افغان‌ها محافظت کند.
وزیر خارجه قطر ضمن تاکید بر پایبندی کشورش به حمایت از کشورهای همپیمان در عملیات تخلیه و تسهیل گفت‌وگو با دولت موقت افغانستان، از جامعه جهانی خواست افغانستان را منزوی نکند.
در همین رابطه، جوزپ بورل خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا طی سال آتی میلادی دفتر نمایندگی در دوحه افتتاح خواهد کرد و این اتحادیه به افزایش شراکت و همکاری بیشتر با دولت قطر امیدوار است.
وی همچنین تصریح کرد، قطر نقش راهبردی در تعامل با وضعیت جدید افغانستان و همچنین در تسهیل ارتباط با کابل ایفا کرده و دوحه نقش مهمی در ارسال پیام‌ها به طالبان ایفا خواهد کرد.
این مسئول اتحادیه اروپا همچنین اظهار داشت، این اتحادیه امیدوار است رفتار دولت جدید افغانستان تغییر کند و برای این اقدام به قطر تکیه می‌کند.
پیشتر تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر با جوزپ بورل و هیأت همراه وی دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار در خصوص روابط بین دو طرف و راه‌های تقویت آن و نیز بارزترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.