وزارت خارجه چین به ادعای آمریکا مبنی بر عدم هماهنگی با طالبان برای انجام عملیات پهپادی در افغانستان واکنش نشان داد و آن را مغایر با اصل احترام به تمامیت ارضی افغانستان تلقی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، «هوا چون‌ اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به موضوع نقض حریم هوایی افغانستان توسط آمریکا و اظهارات مقامات آمریکایی، گفت: آمریکا باید به استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی افغانستان احترم بگذارد.
این مقام وزارت خارجه چین تاکید کرد که ایالات متحده عامل وضعیت فعلی افغانستان است و نباید دست به اقدامات نظامی در این کشور بزند.
به گفته او، مداخلات نظامی آمریکا و تحمیل اراده خود بر دیگران، سبب تکرار فجایع گذشته و بدبختی بیشتر مردم افغانستان خواهد شد.
این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شده که این کشور نیاز ندارد برای حمله هوایی در افغانستان، از طالبان اجازه بگیرد و طرف مقابل هم دولت واشنگتن را به نقض حریم هوایی افغانستان متهم کرده است.
پس از تسلط طالبان بر افغانستان، آمریکا چند حمله پهپادی در بخش‌های مختلف افغانستان از جمله کابل و ننگرهار انجام داد.
همچنین آمریکا دو روز مانده به پایان عملیات خروج نظامی از افغانستان، در شهر کابل یک حمله پهپادی انجام داد که در آن دست‌کم ۱۰ غیرنظامی، از جمله هفت کودک کشته شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.