مقامات نظامی ارشد ایالات متحده آمریکا و چین در گفتگوهایی که ۲ روز به طول انجامید، درباره اختلافات دوجانبه رایزنی‌های مهمی را انجام دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات نظامی ارشد ایالات متحده آمریکا و چین روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری گفتگوها و رایزنی‌های مهمی را با یکدیگر انجام دادند.
بر اساس این گزارش، رایزنی‌های دو طرف به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و مقامات ارشد نظامی آمریکا و چین درباره اختلافات دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند. این رایزنی‌ها میان «هوانگ ژوپین» معاون دفتر همکاری‌های نظامی بین‌المللی ارتش آزادی‌بخش چین و «مایکل چِیس» معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور چین برگزار شد.
«وو کیان» سخنگوی وزارت دفاع چین در این زمینه اعلام کرد: دو طرف دیدگاه‌های خود درباره روابط بین دو کشور نگرانی‌های مشترک را بررسی کردند. کیان افزود: چین نقض حق حاکمیت، و منافع خود را برنمی تابد. ما از روابط دو کشور استقبال می‌کنیم اما در عین حال با زورگویی نیز مقابله می‌کنیم.
از سوی دیگر، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز این گفتگوها را بخشی از تلاش‌های دولت بایدن برای مدیریت اختلافات با چین توصیف کرد. او گفت که آمریکا می‌خواهد خطوط ارتباطی با پکن را باز بگذارد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.