سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره سخنان رهبر کره شمالی در پارلمان کره، با تکرار بر پایبندی آمریکا به تعامل با کره شمالی‌، گفت که ایالات متحده آمادگی دارد در مورد "طیف وسیعی از مسائل" با این کشور گفتگو کند.
به گزارش ایسنا به نقل از یونهاپ، جن ساکی این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، آمریکا را به داشتن اهداف خصمانه در قبال کشورش متهم کرد.
کیم جونگ اون در سخنانی اظهار داشت که سیاست خصمانه آمریکا در قبال کره شمالی، با گذشت هشت ماه از روی کار آمدن دولت جو بایدن، تغییر نکرده است. وی تحرکات دولت بایدن در قبال پیونگ یانگ برای گفتگو را “ترفندی حقیر برای فریب جامعه بین‌الملل و پنهان کردن اقدامات خصمانه آمریکا” خواند.
سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید همچنین افزود: ما پیشنهادات به خصوصی برای مذاکره با کره شمالی ارائه کرده‌ایم اما تا این لحظه پاسخی دریافت نکرده‌ایم.
وی همچنین با اظهار حمایت آمریکا از گفتگوی کره شمالی و جنوبی، گفت: ما به وضوح در زمینه فرصت‌های گفتگوی بین دو کره تلاش خود را کرده‌ایم.
کیم پیش از این گفته بود که کشورش، کانال‌های ارتباطی با کره جنوبی را از اوایل اکتبر مجددا راه‌اندازی خواهد کرد.
کره شمالی، پس از گذشت ۱۳ ماه از انسداد یک طرفه خطوط ارتباطی‌اش با کره جنوبی، در ماه ژوئیه، این کانال‌هارا باز کرد، اما پس از دو هفته مجددا آن را بست.
این اظهارات کاخ سفید پس از چندین شلیک موشک توسط کره شمالی صورت گرفته که پیونگ یانگ مدعی است شامل پرتاب آزمایشی یک موشک جدید مافوق صوت بوده ‌است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.