با وجود وعده کمک بیش از یک میلیارد دلاری کشورها به افغانستان، اما فقط ۱۳۵ میلیون دلار از این کمک‌ها تا کنون پرداخت شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه سازمان ملل متحد، با وجود وعده ۱.۲ میلیارد دلاری کشورها برای کمک بشردوستانه به افغانستان، اما فقط ۱۳۵ میلیون دلار از این کمک‌ها تا کنون پرداخت شده است.
سازمان ملل با انتشار این آمار، از کشورهای کمک کننده خواست زودتر کمک‌های خود را پرداخت کنند تا تأمین نیازهای فوری بشردوستانه مردم ساکن در افغانستان به نتیجه برسد.
از سوی دیگر، همزمان «مارتین گریفیتس»، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه با بیان اینکه افغانستان در آستانه یک بحران انسانی جدی قرار دارد، گفت: به مشارکت بین‌المللی مبتنی بر تفاهم با رهبری طالبان نیاز داریم.
گریفیتس با اشاره به لزوم توجه زیاد جامعه بین‌المللی به وضعیت افغانستان گفت: علی‌رغم پاسخ‌های سخاوتمندانه به فراخوان آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نشست ژنو در ماه سپتامبر برای کمک‌رسانی به افغانستان، این کشور با چنین وضعیت نامطلوبی روبرو است.
وی تاکید کرد: در نشست مذکور در مجموع بیش از ۱ میلیارد دلار تعهد ارائه کمک‌های بشردوستانه داده شد، اگرچه این کمک‌ها هنوز به صورت کامل به سازمان ملل نرسیده است.
معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه ادامه داد: مسئله اصلی در افغانستان داشتن پول نیست، بلکه رسیدن آن به نیازمندان است.
وی افزود: به مشارکت بین‌المللی مبتنی بر تفاهم با رهبری طالبان نیاز داریم تا بتوانیم برای مردم افغانستان در سراسر این کشور به طور مؤثر کار کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.