گروه‌های فلسطینی اقدام بحرین در استقبال از وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و مشارکت او در افتتاح رسمی سفارت این رژیم در منامه را محکوم کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، گروه‌های فلسطینی شامل حماس، جهاد اسلامی، کمیته‌های مقاومت، مقاومت مردمی، جبهه مبارزه ملی، مجاهدین و الاحرار در بیانیه مشترکی اقدام بحرین در استقبال از یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و مشارکت او در افتتاح رسمی سفارت این رژیم در منامه را محکوم کرده و سفر لاپید به بحرین و افتتاح سفارت این رژیم در منامه را جنایتی در حق اسلام، ملی‌گرایی و عرب‌گرایی و در حق دو ملت فلسطینی و بحرینی دانستند.
آنها در بیانیه مشترک خود تاکید کردند: این پافشاری عجیب برای ادامه دادن به این عادی‌سازی خائنانه، میزان افول ارزشی و اخلاقی را که حاکمیت‌های عادی‌سازی ننگین به آن رسیده‌اند، نشان می‌دهد.
همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: اقدام گستاخانه تاسیس سفارت‌های اسرائیلی در پایتخت‌های عربی با خواست و تمایل مردم این کشوها که خواهان آزادسازی فلسطین و رهایی آن از اشغال اسرائیل هستند، در تضاد است.
آنها در این بیانیه تاکید کردند: صهیونیست‌های عرب چیزی به جز ناامیدی، خواری و نفرت بیشتر از سوی ملت‌ها دریافت نخواهند کرد و رژیم اشغالگر صهیونیستی هرگز نخواهد توانست از تاج و تخت‌های آنها حمایت کند.
رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه رسما سفارت خود در منامه را با حضور لاپید و عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین افتتاح کرد.
خالد الجلاهمه، سفیر بحرین در اراضی اشغالی ۱۴ سپتامبر جاری استوارنامه خود را به اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی تحویل داد.
دو طرف سال گذشته میلادی توافقنامه‌ای برای عادی‌سازی روابط خود امضا کرده بودند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.