آنگلا مرکل وعده داده است که آلمان پس از تغییرات و روی کارآمدن دولت جدید در برلین همچنان به حمایت از ملت لیبی متعهد خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان که به زودی دوره قدرتش در مقام صدراعظمی آلمان به پایان می‌رسد، در تازه‌ترین وعده خود اعلام کرده که برلین پس از تغییرات دولت هم به حمایت از ملت لیبی متعهد خواهد بود.
این وعده را آنگلا مرکل در نشست خبری مشترک با رئیس شورای ریاستی لیبی اعلام کرده و در این ارتباط گفته است: به شما اطمینان می‌دهم که در هفته‌ها و ماه‌های آینده هم حتی با وجود انتقال دولت در آلمان، اما مساله لیبی همچنان برای برلین در اولویت خواهد بود و به حمایت از لیبی ادامه خواهیم داد.
وعده حمایت از لیبی در حالی از سوی مرکل اعلام شده که به تازگی سفارت آلمان در طرابلس، پایتخت لیبی با حضور «هایکو ماس»، وزیر امورخارجه این کشور و «محمد خلیل عیسی»، معاون سیاسی وزارت امورخارجه لیبی و شماری از دیپلمات‌های دو کشور پس از ۸ سال بازگشایی شده است.
آلمان در چند سال گذشته نقش برجسته‌ای در تحولات بحرانی لیبی بازی کرده است، به گونه‌ای که برلین تا کنون در دو دور مذاکره موسوم به «برلین ۱ و ۲» میزبان گروه‌های داخلی و احزاب سیاسی لیبی برای دستیابی به راه حل سیاسی و پایان جنگ در این کشور شمال آفریقا بوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.