سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در سخنانی تصریح کرد: هیچ وقفه ای در کار پروژه «نورد استریم- ۲» ایجاد نشده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز جمعه در سخنانی اعلام کرد: هیچ وقفه ای در کار «نورد استریم- ۲» ایجاد نشده است و همه چیز طبق روال پیش می رود.
سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در این باره ادامه داد: همه نهادها در دولت آلمان شامل سازمان های دخیل در این پروژه به کار خود ادامه داده اند. هیچ وقفه ای به وجود نیامده است.
پسکوف در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره تأثیر تغییر در دولت آلمان بر پروژه مذکور اضافه کرد: کار همچنان ادامه دارد. قبلا هم گفته ایم که سناریوهای مختلفی احتمال وقوع دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، با انجام پروژه نورد استریم، گاز طبیعی روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان انتقال می‌یابد؛ اما ایالات متحده مخالف آن است و می‌گوید که چنین پروژه‌ای از یک سو تسلط روسیه بر بازار انرژی اروپا را بیشتر می‌کند و از سوی دیگر امنیت و اقتصاد اوکراین را به مخاطره می‌اندازد.
این خط لوله گاز با تغییر مسیر خود اوکراین را دور می‌زند و به این ترتیب کی‌یف را سالانه از دریافت میلیاردها دلار هزینه ترانزیت محروم می‌کند.
آمریکا در دسامبر سال ۲۰۱۹ قانونی را وضع کرد که بر اساس آن هر کشتی که به اجرای پروژه «نورد استریم ۲» کمک کند را هدف تحریم قرار می‌دهد، موضوعی که شرکت سوئیسی «آل‌سیز» را مجبور کرد در حالی که بیش از ۹۰ درصد کار به انجام رسیده بود، از ادامه آن صرف‌نظر کند.
روسیه نیز در واکنش به این اقدام خصمانه آمریکا تلاش کرد با کِشتی‌های خود این پروژه را به اتمام برساند که این مسئله ایالات متحده را به وضع تحریم‌های بیشتر علیه مسکو ترغیب کرد.
پیش از این، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌هایی علیه این کشتی روسی و مالک آن، شرکت کی وی تی- روس وضع کرد. این تحریم‌ها همچنین شامل یک نفتکش روسی موسوم به «ماکسیم گورکی» و یک نفتکش همراه به نام سییِرا شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.