رهبر ائتلاف «فتح» عراق در سخنانی تأکید کرد: آمریکا با کارشکنی های خود از اجرای توافقنامه میان چین و عراق که مبتنی بر بازسازی و توسعه زیرساخت های تأمین برق عراق بود، ممانعت به عمل آورد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «هادی العامری» رهبر ائتلاف «فتح» عراق سخنانی را در خصوص کارشکنی‌های ایالات متحده آمریکا در مسیر اجرایی شدن توافقنامه مشترک عراق و چین، مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، رهبر ائتلاف فتح عراق در این زمینه تصریح کرد: آمریکا با کارشکنی‌های خود از اجرای توافقنامه میان چین و عراق که مبتنی بر بازسازی و توسعه زیرساخت‌های تأمین برق عراق بود، ممانعت به عمل آورد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم مرجعیت عراق در تحولات این کشور، گفت: عراق با فتوای مرجعیت عالیقدر خود توانست پیروزی بزرگی را بر تروریسم تکفیری رقم بزند.
هادی العامری همچنین در ادامه سخنان خود با بیان اینکه هیچگونه عادی‌سازی در روابط عراق با رژیم صهیونیستی صورت نخواهد گرفت، گفت: در این زمینه عقب‌نشینی نخواهیم کرد و تسلیم دشمنان نخواهیم شد.
وی پیشتر گفته بود: ما در برابر تلاش‌ها و توطئه‌ها برای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی می‌ایستیم. مقاومت عراق با توطئه‌ها در این زمینه مقابله می‌کند.
گفتنی است، برگزاری نشست صهیونیستی در اربیل واکنش‌های متعددی را در محافل سیاسی عراق به دنبال داشت. به عنوان نمونه، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام مخالفت قاطعانه با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که برگزاری گردهمایی در حمایت از تل‌آویو در شهر «اربیل» از دیدگاه بغداد کاملاً مردود و غیرقابل قبول است.
در همین حال، احزاب، جریان‌ها و ائتلاف‌های سیاسی مختلف در عراق هم هر کدام با صدور بیانیه‌هایی جداگانه مخالفت قاطعانه خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کردند. در همین ارتباط، «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» نیز نشست اربیل را اقدامی سفارشی و بی ارزش خواند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.