یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که اردوگاه الهول در سوریه شاهد روند انتقال خانواده های داعشی به اردوگاه الجدعه در موصل با نظارت امریکاست.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد که اردوگاه الهول در سوریه شاهد روند انتقال خانواده های داعشی به اردوگاه الجدعه در موصل با نظارت امریکاست.
این منبع امنیتی تاکید کرد: اردوگاه الهول در سوریه شاهد عملیات انتقال بی سابقه ای است که به شکل محرمانه طی آن خانواده های داعشی به اردوگاه الجدعه در موصل آنهم با اطلاع دولت مرکزی و با نظارت آمریکا منتقل می شوند.
منبع عراقی گفت: نظامیان آمریکایی بر پرونده خروج از اردوگاهی که خطرناکترین سرکرده های داعشی در آن هستند، نظارت دارد. در میان آنها زنان تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق به اتهامات تروریستی وجود دارد.
این منبع تاکید کرد: دولت مرکزی در خفا موافقت خود را با انتقال گروه دیگری از داعشی ها از اردوگاه الهول، تحت فشار آمریکا اعلام کرده است.
منبع مذکور تصریح کرد: روند انتقال داعشی ها در برهه کنونی حساب نشده و گامی بی ثبات کننده به ویژه برای مناطق آزاد شده از لوث داعش محسوب می شود.
این در حالی است که قبلا یک مسئول محلی در الانبار ضمن هشدار درباره انتقال خانواده های داعشی از اردوگاه الهول به مناطق آزاد شده از آنها به مثابه بمب زمان دار نام برده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.