دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق» عراق در سخنانی تصریح کرد: موضع ما در مخالفت با بقای نظامیان اشغالگر آمریکایی در خاک عراق ثابت است و تغییری نمی کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «شیخ قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش «عصائب اهل الحق» عراق سخنانی را در خصوص تداوم حضور نظامیان ایالات متحده آمریکا در خاک این کشور مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق در این زمینه تصریح کرد: موضع ما در مخالفت با بقای نظامیان اشغالگر ایالات متحده آمریکا در خاک عراق ثابت است و تحت هیچ شرایطی تغییر نمی‌کند.
این شخصیت عراقی در بخش دیگری از سخنان خود به گمانه زنی‌ها پیرامون انحلال و یا ادغام نیروهای حشد شعبی نیز اشاره کرد و گفت: ما نیز همچون ائتلاف «فتح» با هرگونه انحلال و یا ادغام حشد شعبی مخالف هستیم.
وی بیانیه اخیر آیت الله سیستانی، مرجعیت عالیقدر شیعیان عراق در خصوص انتخابات را مهمترین رویداد در مرحله ما قبل از انتخابات توصیف کرد. چندی پیش هم «ایوب الربیعی» نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص تداوم حضور نیروهای نظامی آمریکا در این کشور مطرح کرد.
وی در این خصوص گفت: نیروهای ایالات متحده آمریکا قصد خروج از خاک عراق را ندارند. این در حالی است که مصوبه نمایندگان پارلمان بر لزوم خروج نیروهای بیگانه تأکید دارد.
این نماینده پارلمان عراق در ادامه سخنان خود یادآور شد: علیرغم اینکه اقشار مختلف عراق و جریان‌های سیاسی خواستار خروج آمریکایی‌ها از خاک خود هستند اما شواهد نشان می‌دهد که واشنگتن تمایلی به انجام این کار ندارد.
پیش از این، «هادی العامری» رهبر ائتلاف فتح عراق گفته بود: واقعیت آن است که مواضع آن در قبال آمریکایی‌ها کاملاً روشن است. ما معتقد هستیم که نظامیان آمریکا باید از خاک عراق خارج شوند.
رهبر ائتلاف فتح همچنین عنوان کرد: ما تحت هیچ شرایطی اشغالگری در خاک خود را نمی‌پذیریم. ما نمی‌خواهیم هیچ‌گونه رابطه نظامی با ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. این موضع غیرقابل تغییر است.
العامری در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر نظامیان آمریکایی به صورت مسالمت‌آمیز از خاک عراق خارج نشوند، ما با مقاومت خود آنها را وادار به خروج از خاک عراق می‌کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.