نتایج حاصله از نظرسنجی آسوشیتدپرس و دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که حتی دموکرات های هم حزبی‌اش نیز از عملکرد وی رضایت ندارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه آمریکایی نیوزویک در گزارشی پیرامون کاهش محبوبیت جو بایدن رییس جمهور آمریکا در میان دموکرات ها نوشت که نتایج نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات روابط عمومی خبرگزاری آسوشیتدپرس و «نورک» (NORC) در دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که هم حزبی های وی از ماه جولای سال جاری از عملکردش رضایت ندارند.
بر اساس این نتایج، میزان محبوبیت بایدن در میان طرفدارانش از حزب متبوع خود ۷ درصد کاهش یافته است.
به گزارش نیوزویک، در حالی که بایدن با چالش های مرتبط با زیرساخت ها، قوانین اقتصادی، مهاجرت و همه گیری ویروس کرونا روبروست، ۹۲ درصد از دموکرات ها ماه جولای سال جاری از رئیس جمهور خود حمایت کرده بودند؛ اما تا ۲۷ سپتامبر، این آمار به ۸۵ درصد تقلیل یافته است.
به طور کلی ، تنها ۴۷ درصد از آمریکایی ها نحوه مدیریت بایدن در حوزه اقتصاد را تایید می کنند.
این در حالیست که این رقم ماه مارس، ۶۰ درصد بود.
دو هفته پیش، رویترز اعلام کرد که نظرسنجی های اخیر نشان می دهد میزان محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در پی سوء مدیریت وی در مقابله با بحران کرونا در این کشور، به کمترین میزان ممکن از زمان آغاز ریاست جمهوری وی رسیده است.
نظرسنجی های مؤسسه تحقیقاتی رویترز نشان داد که میزان محبوبیت جو بایدن از نیمه ماه آگوست به این سو، به شدت کاهش یافت که ناتوانی دولت وی در مقابله با کرونا و همچنین شکست فاجعه بار این کشور در جنگ افغانستان دو عامل اصلی کاهش محبوبیت رئیس جمهور آمریکا بشمار می رفت.
بر اساس نظرسنجی های جدید، میزان توانایی دولت بایدن در مقابله با ویروس کرونا به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و البته تنها ۴۸ درصد از مردم آمریکا با سیاست های وی در خصوص مقابله با کرونا موافق هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.