جمعی از حامیان رئیس جمهور تونس صبح امروز یکشنبه در میان تدابیر شدید امنیتی در حمایت از تصمیمات قیس سعید پیرامون تعلیق پارلمان و لغو مصونیت نمایندگان راهپیمایی کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، شرکت کنندگان در این راهپیماییِ حمایت از قیس سعید، رئیس جمهوری تونس شعارهایی علیه جنبش النهضه سر داده و خواستار محاکمه راشد الغنوشی، رهبر این جنبش شدند. آنها همچنین خواستار انحلال پارلمان شدند.
در حالی که مخالفان تصمیمات فوق‌العاده رئیس جمهور تونس شنبه تجمع اعتراضی را در شهر صفاقس در جنوب این کشور به راه انداختند، دو حزب “جنبش مردمی” و “ائتلاف حامی تونس” برای راهپیمایی امروز (یکشنبه) در حمایت از رئیس جمهور فراخوان داده بودند.
گفتنی است، نظرسنجی مردمی تونس که اخیرا انجام شده نشان می‌دهد ۷۱.۲ درصد مردم تمایل دارند در انتخابات آتی ریاست جمهوری به قیس سعید رای دهند.
طبق اعلام رسانه‌های تونسی، در این نظرسنجی ۶۸ درصد پاسخ دهندگان تعیین “نجلا بودن” به عنوان نخست وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید را “خوب” و شش درصد نیز این تصمیم را “بد”، دانستند.
قیس سعید از ۲۵ ژوئیه گذشته تدابیر فوق‌العاده‌ای را در پیش گرفته است که از جمله آنها برکناری هشام المشیشی، نخست وزیر این کشور و تعلیق فعالیت‌های پارلمان هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.