رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عصر یکشنبه در شهر رام الله میزبان هیاتی از حزب اسرائیلی "مرتز" به سرپرستی نیتسان هورویچ، رهبر حزب و وزیر بهداشت و مشارکت عیساوی فرج، وزیر همکاری‌ منطقه‌ای و میخال روزین، عضو کنست بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از سما، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این دیدار بر اهمیت پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و دستیابی به صلح عادلانه و همه جانبه مطابق با قطعنامه‌های مشروع بین المللی و ضرورت توقف شهرک سازی‌ها،  تخریب خانه‌ها، اخراج شهروندان از قدس و بازیابی اجساد شهدا تاکید کرد.
وی همچنین نسبت به سیاست تشدید اقدامات علیه اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هشدار داد.
هیئت حزب مرتز نیز مواضع خود را در حمایت از راه حل “دوکشوری” ، پایان دادن به اشغالگری و همکاری مشترک برای ایجاد پل‌های اعتماد و همکاری در زمینه بهداشت تأکید کردند.
به گفته دو منبع که در این جلسه شرکت داشتند در این دیدار ، عباس از وزرای اسرائیلی خواست تا پیامی را به ایلت شاکد، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی منتقل کنند مبنی بر این که وی مایل است با شاکد ملاقات کند.
عباس گفت: “به ایلت شاکد بگو که می خواهم با او ملاقات کنم ، چرا می ترسی با من صحبت کنی؟ بیا و آنچه می خواهی بگو و من گوش می‌دهم. می‌دانم که او نظرات بسیار سختی دارد اما حتی اگر بر روی یک درصد توافق کنیم پیشرفت خواهد بود. “
وب سایت عبری والا گزارش داد که عباس به دو وزیر مذکور گفته است که در جریان مذاکرات برای تشکیل دولت کنونی اسرائیل ، پیام هایی را به منصور عباس، رهبر لیست یکپارچه عربی منتقل کرده است.
در واکنش به این دیدار بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر سابق اسرائیل به شدت از دولت نفتالی بنت ، نخست وزیر فعلی انتقاد کرد.
نتانیاهو در توییتی نوشت: “دولت بنت در اوج مرگ و میرها به خاطر کرونا است آن وقت وزیر بهداشت نشست کابینه برای مقابله با کرونا را به خاطر ملاقات با ابومازن(عباس) ترک می‌کند.”
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.