وزیر خارجه سعودی در نشست خبری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در راس هیاتی از این اتحادیه به منطقه سفر کرده است، به موضع گیری درباره موضوعات مختلف از جمله ایران پرداخت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الوطن، فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه سعودی در نشست خبری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در راس هیاتی از این اتحادیه به منطقه سفر کرده است، به موضع گیری درباره موضوعات مختلف از جمله ایران پرداخت.
فیصل بن فرحان با بیان اینکه روابط عربستان با اتحادیه اروپا عمیق و تاریخی است گفت: در گفت وگو با بورل بر موضع عربستان درخصوص برنامه هسته ای ایران تاکید کردم.
وزیر خارجه عربستان باز هم نسبت به پیشرفتهای هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، ابراز نگرانی و ادعا کرد که تهران، در این زمینه، تخطی کرده است.
فرحان ادعا کرد: ادامه روی آوردن حوثی ها به گزینه های نظامی در یمن خطرناک است. حوثی ها به اقدامات نقض کننده با وجود طرح های آتش بس ادامه می دهند.
وی مدعی شد: ما به شدت از تخطی ایران نگران هستیم و این اقدامات با برنامه صلح آمیزی که ایران از آن صحت می کند، در تضاد است.. به بورل گفت که عربستان حامی تلاشهای مربوط به ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته ای است.
بن فرحان همچنین تاکید کرد: گفت‌وگوها با ایران همچنان در مرحله مقدماتی است و امیدواریم که مسائل مورد اختلاف را فرا گیرد.
فیصل بن فرحان به بورل گفت که عربستان درباره جنگ یمن با آمریکا گفتگو کرده است.
وی درباره یمن بدون اشاره به تشدید حملات هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به یمن و محاصره مردم این کشور مدعی شد که اقدامات انصارالله یمن خطرناک است.
فرحان ادعا کرد: ادامه روی آوردن حوثی ها به گزینه های نظامی در یمن خطرناک است. حوثی ها به اقدامات نقض کننده با وجود طرح های آتش بس ادامه می دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.