قائم مقام وزارت خارجه آمریکا در آستانه سفر به پاکستان خواستار مقابله اسلام‌آباد با همه گروه‌های تروریستی شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «وندی شرمن»، قائم مقام وزارت خارجه آمریکا در آستانه سفر به پاکستان خواستار مقابله اسلام‌آباد با همه گروه‌های تروریستی شد.
شرمن که قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مهر به طور رسمی از پاکستان دیدن کند، پیش از این سفر گفت: ایالات متحده و پاکستان هر دو صدمات زیادی از تروریسم دیده‌اند و انتظار می‌رود اسلام آباد بدون تمایز و مصلحت‌اندیشی مقطعی، علیه تمام گروه‌های افراطی اقدام کند.
عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، نیز گفته است که مذاکرات با گروه «جنبش طالبان پاکستان» موسوم به «تی تی پی» را با هدف دست‌یابی به آشتی و سازش آغاز کرده است.
تی‌تی‌پی گروهی متشکل از اعضای افراطی است که در مناطق قبیله‌ای «وزیرستان» در شمال پاکستان و در امتداد مرز مشترک با افغانستان مستقر شده‌اند.
بنا به گزارش‌ها، بعد از قدرت‌گیری طالبان در کابل، شماری از شبه‌نظامیان تی‌تی‌پی، از جمله مولوی فقیر محمد، از زندان آزاد شده‌اند.
در حدود دو و نیم میلیون پناهجوی افغان در پاکستان زندگی می‌کنند و «شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان، می‌گوید باید به هر وسیله ممکن از مهاجرت دسته‌جمعی افغان‌ها جلوگیری کرد. به گفته او، در این راستا از سرگیری اقدامات نهادهای امدادرسان وابسته به سازمان ملل، نقش ویژه ای دارد.
عمران خان روز گذشته در مصاحبه‌ای گفته بود جنبش طالبان پاکستان برای تداوم مذاکرات با دولت مرکزی با ٢٠ روز آتش‌بس موافقت کرده است
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.