دبی امروز، یکشنبه میزبان مذاکرات دو وزیر دولت‌های امارات و سوریه در زمینه پرونده‌های اقتصادی و تجاری مهم در دستور کار دوجانبه بود.
به گزارش ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دکتر محمد سامر الخلیل، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه امروز با عبد الله طوق وزیر اقتصاد امارات متحده عربی موضوعات اقتصادی مشترک از جمله توافقنامه برای تشکیل مجدد و فعال سازی شورای بازرگانان سوریه – امارات را مورد بحث و بررسی قرار داد.
در این دیدار بر اهمیت تنوع اقتصادی که کشورها را از خطر تمرکز بر یک بخش یا بخش‌های اندک محافظت می‌کند و ثبات اقتصادی را تضمین می‌کند تاکید شد.
آنها بر اهمیت طرح‌های متوسط و کوچک که بزرگترین پروژه‌های فعال در دو کشور را شامل می‌شوند و حامی اصلی اقتصاد و محرک اصلی آن هستند، تاکید کردند.
در جریان این دیدار که در حاشیه نمایشگاه (اکسپو دبی ۲۰۲۰) برگزار شد، الخلیل بر اهمیت روابط سوریه و امارات تأکید کرد و آخرین قوانین موجود در سوریه، به ویژه قانون سرمایه گذاری را ارائه کرد.
وی همچنین برگزاری نمایشگاه “اکسپو دبی ۲۰۲۰” را به امارات متحده عربی به ویژه در سایه به چالش‌های همه گیری کرونا تبریک گفت.
به نوبه خود عبد الله طوق وزیر اقتصاد امارات آمادگی کشورش را برای حمایت از سوریه با انتقال تجربه موفق امارات در بخش اقتصادی اعلام کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.