نخست وزیر جدید ژاپن امروز در سخنانی از آمادگی خود برای دیدار بدون پیش‌ شرط با رهبر کره‌شمالی درباره خلع سلاح اتمی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «فومیو کیشیدا» نخست وزیر جدید ژاپن امروز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد که نهایت تلاش خود را برای ایجاد جهانی عاری از تسلیحات هسته ای به کار می بندد.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، «فومیو کیشیدا» بی اشاره به تهدیدات خصمانه آمریکا در شبه جزیره کُره در ادامه گفت که حاضر است بدون هر گونه پیش شرطی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کند.
پیشنهاد نخست وزیر جدید ژاپن در حالی امروز رسانه ای شد که کره شمالی تا کنون چندین بار تداوم اقدامات خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ را دلیل ادامه برنامه دفاع موشکی خود اعلام کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، ۳ دُور گفتگوی مستقیم میان سران آمریکا و کره شمالی در دوران ریاست جمهوری ترامپ با کارشکنی و اقدامات خصمانه واشنگتن به شکست منتهی شد.
این در حالی است که «کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی پیش از این از ایالات متحده و کره جنوبی به دلیل برگزاری رزمایش نظامی مشترک انتقاد کرد و آن را یک رزمایش جنگ هسته ای مقدماتی علیه کره شمالی و به منزله بیان واضح سیاست خصمانه واشنگتن برضد پیونگ یانگ تلقی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.