سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت: واشنگتن همچنان آماده گفتگو با کره شمالی است. وی گفت: "هدف ما خلع سلاح کامل هسته ای شبه جزیره کره است و ما همانطور که گفته ایم برای ملاقات با مقامات کره شمالی بدون پیش شرط آماده هستیم."
به گزارش ایسنا به نقل از یونهاپ، پیونگ یانگ تاکنون به پیشنهادات دولت بایدن برای گفتگو هیچ واکنشی نشان نداده و از مذاکرات خلع سلاح هسته ای با آمریکا از اوایل سال 2019 خودداری کرده است.
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده “پیشنهادات ویژه ای برای گفتگو” در ارتباطات خود با کره شمالی ارائه کرده و امیدوار است که کره شمالی به این پیشنهادات پاسخ مثبت دهد.
وی پس از بازگشایاعلام ی کانال های ارتباطی مستقیم کره شمالی با کره جنوبی پس از 55 روز تعلیق ، بار دیگر بر حمایت آمریکا از گفتگوی بین دو کره تأکید کرد. این سخنگو با اشاره به نام کره جنوبی به عنوان جمهوری کره ، گفت: “ما از گفتگو و تعامل بین کره ای و همچنین همکاری حمایت می کنیم و به کار با شرکای خود در جمهوری کره ادامه می دهیم.”
کره شمالی خطوط ارتباطی بین دو کره را در ماه ژوئیه پس از 13 ماه تعلیق احیا کرده بود ، اما پس از حدود دو هفته در ماه اوت دوباره آنها را بست.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین بر لزوم اجرای کامل تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی تأکید کرد و در عین حال از پیونگ یانگ خواست تا از قطعنامه های سازمان ملل در منع  آزمایش یا توسعه سلاح های کشتار جمعی پیروی کند.
ند پرایس در واکنش به انتقاد کره شمالی از شورای امنیت سازمان ملل به دلیل تشکیل جلسه اضطراری در هفته گذشته برای بحث در مورد پرتاب موشک های اخیر گفت: ما همچنان از نقض مکرر قطعنامه های شورای امنیت توسط کره شمالی نگران هستیم و بر ضرورت رعایت کامل قطعنامه های شورای امنیت و اجرای کامل همه تحریم های موجود سازمان ملل تاکید می کنیم.
جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید نیز  گفت: ما البته هرگونه پرتاب موشکی غیرقانونی را که برای منطقه و جامعه بین المللی بی ثبات کننده است محکوم می کنیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.