وزارت امور خارجه آلمان بدون اشاره به بدعهدی غرب در موضوع برجام مدعی شد که تهران حق هیچ گونه شرط گذاشتن برای از سرگیری مذاکرات احیای برجام را ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه آلمان امروز دوشنبه اعلام کرد که این کشور درخواست تهران از واشنگتن برای آزادسازی دارایی های مسدود شده ایران را به عنوان شرط از سرگیری مذاکرات هسته ای، رد می کند.
سخنگوی وزارت خارجه آلمان در همین رابطه گفت: ایران نمی تواند هیچ شرط دیگری را برای از سرگیری مذاکرات تعیین کند.
اظهارات فوق در حالی بیان می شود که پیشتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه سیاست خارجی و اقتصاد را به مذاکرات و برجام محض گره نخواهیم زد، گفته بود: دولت جدید ایران بر سر میز مذاکره‌ای نمی‌آید تا بخواهد صرفا با طرف‌ها قهوه بنوشد.
وی اضافه کرده بود: در زمانی که در سازمان ملل بودم آمریکایی ها تلاش کردند کانال هایی را باز کنند و به شکلی با من تماس بگیرند و پیام هایی را منتقل کنند. به یکی از کسانی که حامل پیام بود گفتم اگر آمریکایی ها نیت واقعی دارند بخشی از اموال ما مثلا ۱۰ میلیارد دلار از موجودی ما را در بانک های خارج از کشور آزاد کنند؛ یک حرکتی باید انجام دهند که ما بتوانیم بگوییم «جو بایدن» با «ترامپ» تفاوت دارد.
طرف های اروپایی برجام ضمن بدعهدی های متعدد در انجام تعهداتشان در قبال توافق هسته ای با ایران، این واقعیت را که آمریکا با خروج یکجانبه از برجام مسبب وضعیت پیش آمده است، نادیده می گیرند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.