معاون مرکز روسی «آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه» از تداوم حمله‌های گروه تروریستی «جبهه النصره» به منطقه کاهش تنش ادلب ظرف ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دریاسالار «وادیم کولیت» معاون «مرکز آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه» وابسته به وزارت دفاع روسیه شامگاه دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که تروریست‌های «جبهه النصره» طی شبانه روز گذشته منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه را ۱۳ بار هدف حمله قرار داد.
به گفته این مقام ارتش روسیه، این حملات از جانب مواضع گروه تروریستی جبهه النصره و شامل ۵ مورد حمله به ادلب، یک مورد حمله به لاذقیه و یک مورد حمله به حماء و همچنین ۶ مورد حمله به استان حلب می‌شود.
وی در ادامه افزود که شمار حمله‌های ثبت شده توسط ارتش سوریه بالغ بر ۵ مورد بوده است.
به گفته این ژنرال روسی، تلاش‌ها برای تثبیت موقعیت در استان درعا سوریه همچنان ادامه دارد. با میانجی‌گری مرکز آشتی روسیه، ۳۴۷ فرد در پایگاه‌ها مستقر و ۸۳ قبضه سلاح و بیش از ۳،۵۰۰ گلوله ظرف یک روز گذشته در چندین محل تحویل داده شدند.
گفتنی است، مرکز روسی آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه که در فوریه ۲۰۱۶ پایه گذاری شد، دارای وظایفی از جمله امضای توافقنامه‌های گروه‌های مسلح غیرقانونی و توافق‌های انفرادی برای پیوستن به رژیم ترک مخاصمات و همچنین هماهنگ سازی تحویل کمک‌های بشردوستانه است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.