یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی گفت: دولت آتی بغداد ملزم به اجرای توافقنامه مشترک با چین است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «اسعد المرشدی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «فتح» سخنانی را در خصوص توافقنامه مشترک میان این کشور با چین و لزوم اجرایی ساختن آن، مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق در این زمینه اظهار داشت: دولت و پارلمان آینده عراق ملزم هستند توافقنامه مشترک امضا شده با چین را وارد فاز عملیاتی کنند. هیچ یک از گروه‌های سیاسی در عراق حق ندارند توافقنامه امضا شده با چین را پایان یافته تلقی کنند.
وی در ادامه نیز با اشاره به نقش توافقنامه اقتصادی با چین در حل مشکلات اقتصادی عراق گفت: اصلاحات اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی در کشور امری گریز ناپذیر است و دولت آینده باید به این توافقنامه به عنوان مبنایی برای توسعه اقتصادی کشور نگاه کند.
چندی پیش «هادی العامری» رهبر ائتلاف «فتح» عراق سخنانی را در خصوص کارشکنی‌های ایالات متحده آمریکا در مسیر اجرایی شدن توافقنامه مشترک عراق و چین، مطرح کرد.
رهبر ائتلاف فتح عراق در این زمینه تصریح کرد: آمریکا با کارشکنی‌های خود از اجرای توافقنامه میان چین و عراق که مبتنی بر بازسازی و توسعه زیرساخت‌های تأمین برق عراق بود، ممانعت به عمل آورد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.