نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که سازمان منع جنگ افزار هسته ای گزارش های جانبدارانه ای درباره کاربرد سلاح های هسته ای در سوریه ارائه می دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نماینده سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متحد بر مخالفت دمشق با بکارگیری هرگونه سلاح شیمیایی در تمامی جبهات این کشور تاکید کرد.
بسام صباغ در این باره توضیح داد: «بشدت نسبت به بی عدالتی و قضاوت‌های جانبدارانه نماینده سازمان منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در سوریه و تلاش این سازمان برای مخفی کردن نگرانی‌های سوریه بابت استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط گروه‌های مسلح ابراز تأسف می‌کنیم.»
وی در ادامه گفت: «نماینده این سازمان همواره سعی دارد حقایقی که توسط دولت سوریه به آنها درباره استفاده تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی تحویل داده شده را پنهان کند. برخی طرف‌ها قصد دارند ارتش سوریه را به اشتباه در استفاده از این سلاح‌ها مقصر جلوه دهند.»
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد پیشتر هم از سیاست‌های کشورهای غربی در قبال دمشق به شدت انتقاد کرده بود.
بر اساس این گزارش، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در شورای امنیت این سازمان، تصریح کرد: کشورهای غربی از شورای امنیت سازمان ملل متحد برای ضربه زدن به سوریه استفاده می‌کنند.
وی همچنین گفت: اقدامات مقامات کشورهای غربی در زیر سوال بردن همکاری سوریه با سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و تلاش آنها برای سیاسی کردن مسائلِ فنی، جای تأسف فراوان دارد.
صباغ یادآور شد: کشورهای غربی علیه سوریه سیاه نمایی می‌کنند. در این میان، ایالات متحده آمریکا نیز همچنان به سیاست‌های خصمانه خود علیه دمشق ادامه می‌دهد و از ابزارهای مختلف برای راه اندازی یک جنگ تمام عیار علیه ملت سوریه بهره می‌گیرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.