نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق در سخنانی گفت: ناظران انتخاباتی سازمان ملل در تمامی شهرهای عراق حضور خواهند داشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «جنین پلاسخارت» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور عراق سخنانی را در خصوص نظارت این سازمان بر فرایند برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در عراق، مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور عراق در این زمینه یادآور شد: ناظران انتخاباتی سازمان ملل در تمامی شهرهای عراق حضور خواهند داشت. این در حالی است که وی پیشتر گفته بود ۸۰۰ ناظر بین المللی بر انتخابات عراق نظارت می‌کنند.
او با اشاره به اینکه مأموریت هیأت سازمان ملل در خصوص انتخابات عراق با هیأت‌های پیشین متفاوت است، گفت: هیأتی که سال ۲۰۱۸ در فرایند انتخابات مشارکت داشت، فقط به مسائل امنیتی پرداخته بود اما هیأت کنونی کمک فنی بزرگی به برگزاری انتخابات خواهد کرد.
کمتر از یک هفته دیگر تا زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق باقی مانده است. انتخابات پارلمانی زودهنگام در حالی قرار است در روز ۱۸ مهرماه برگزار شود که پیشتر گمانه زنی‌های فراوانی پیرامون تعویق مجدد زمان آن مطرح شده بود. با این حال، در نهایت دولت عراق که پیشتر برگزاری انتخابات را یک مرتبه به تعویق انداخته بود، این بار اعلام کرد که این انتخابات در همان موعد از پیش تعیین شده برقرار خواهد بود.
در همین ارتباط، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از آغاز طرح امنیتی ویژه انتخابات عراق خبر داد. وی اعلام کرد که در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، نیروهای نظامی در نقاط مختلف به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.
این مقام نظامی ارشد عراق اعلام کرد: نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا امنیت انتخابات پارلمانی زودهنگام را تأمین کنند. به هیچ طرفی اجازه نمی‌دهیم خللی در امنیت انتخابات وارد سازد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.