وزیر خارجه ژاپن گفت که ژاپن تحت دولت فومیو کیشیدا، نخست وزیر جدید این کشور قصد دارد به گفت‌وگوی فعال با روسیه برای حل مسئله سرزمینی و نهایی سازی پیمان صلح ادامه دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، توشیمیتسو موتگی، وزیر خارجه ژاپن در اولین کنفرانس خبری خود در دولت جدید  اظهار کرد: من در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد این فرصت را داشتم تا شخصا با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ملاقات کنم و پیرامون جنبه‌های مختلف توسعه روابط دوجانبه که برای هر دوطرف مفید خواهد بود و همچنین راه‌هایی برای انعقاد پیمان صلح گفت‌وگو کنم.
موتگی افزود: ما تایید کردیم که طرفین مذاکرات خود را با هدف توسعه روابط دوجانبه بین ژاپن و روسیه ادامه خواهند داد و از این پس نیز قصد داریم گفت‌وگوی فعال با روسیه را با هدف حل مسئله سرزمینی و انعقاد پیمان صلح ادامه دهیم.
وی همچنین گفت که ژاپن امیدوار است تایوان و چین بتوانند مسائل را بین خود به صورت مسالمت آمیز حل کنند و افزود که ژاپن به نظارت بر این وضعیت ادامه خواهد داد.
موتگی با ابراز امیدواری نسبت به ارتقای دیپلماسی اقتصادی ژاپن و تقویت روابط با کشورهای همفکر تصریح کرد که شرایط ژئوپلیتیک پیرامون ژاپن به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود.

انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.