وزیر محیط زیست رژیم صهیونیستی در سخنانی نسبت خطرات زیست محیطی توافق میان این رژیم و امارات برای انتقال نفت به اروپا هشدار داد.
به گزارش ایسنا، تمار زندربرگ، وزیر محیط زیست دولت رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز در جریان بازدید از نمایشگاه اکسپو دبی هشدار داد که توافقنامه انتقال نفت امارات به اروپا از طریق اراضی اشغالی خطرات زیست محیطی به همراه دارد.
وی در این باره گفت: دولت اسرائیل ظرف چند هفته در این باره تصمیم گیری می‌کند؛ اما ما هشدار می‌دهیم که هرگونه نشت نفت صخره‌های مرجانی معروف ایلات را در معرض یک خطر بزرگ و جبران ناپذیر قرار می‌دهد.
این مقام صهیونیست ادامه داد: من معتقد هستم که ما نباید هیچ گونه خطرات زیست محیطی را در خلیج ایلات افزایش دهیم.

وی گفت که با محمد محمود آل خاجه، سفیر امارات در اراضی اشغالی در این باره صحبت کرده است و دولت‌های دو طرف اتفاق نظر دارند که این مساله تجاری بوده و روابط دوجانبه میان آنها را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.
اکتبر گذشته شرکت خط لوله اروپا-آسیا رژیم صهیونیستی توافقنامه‌ای با امارات متحده امضا کرد تا نفت و محصولات نفتی را از طریق اراضی اشغالی از ایستگاهی در دریای سرخ به دریای مدیترانه منتقل کند.
انتقال نفت امارات متحده عربی قرار است از طریق خط لوله‌ از صحرای وادی عربه و نقب در جنوب اراضی اشغالی به اشکلون در ساحل جنوبی دریای مدیترانه در اراضی اشغالی فلسطین برسد و از آنجا نفت توسط نفتکش‌ها به بازارهای اروپا منتقل شود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.