نتیجه یک تحقیق مستقل، از برگ دیگری از حقایق تاریک کلیسای کاتولیک در رابطه با کودک آزاری که این بار مربوط به کشور فرانسه است؛ رونمایی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نتیجه تحقیق انجام شده درباب فساد اخلاقی در کیلسیاهای کاتولیک فرانسه حاکی از آن است که ظرف ۷۰ سال گذشته، حدود ۲۱۶ هزار کودک قربانی سوء استفاده جنسی متولیان این کلیساها شده‌اند حال آنکه در این بازه زمانی که از سال ۱۹۵۰ آغاز می‌شود؛ دست کم سه هزار کودک آزار در این اماکن مشغول به کار بوده‌اند.
البته این نخستین بار نیست که کلیسای کاتولیک درگیر چنین رسوایی‌هایی می‌شود و داستان‌هایی از این دست در ۲۰ سال گذشته به دفعات نقل شده است.
تحقیق انجام گرفته حاصل ارزیابی‌های کمیسیون مستقلی است که اواخر ۲۰۱۸ شکل گرفت و هدف آن اعتمادسازی برای کلیسا از راه شفاف سازی پیرامون عملکرد آن بود.
این در حالی است که کلیسای کاتولیک حتی در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ هم نسبت به رسوایی‌هایی که گاه و بیگاه علنی می‌شد؛ بی تفاوت بود.
از دیگر رسوایی‌های اخیر کلیسای کاتولیک که کانادا هم در آن دخیل است؛ افشای مرگ صدها کودک بومی این کشور در مدارس شبانه روزی وابسته به کلسیا و پیدا شدن گورهای دسته جمعی این کودکان است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.