یک نماینده پارلمان عراق در سخنانی تصریح کرد: حفظ حاکمیت عراق در گرو خروج کامل نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا از این کشور است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «محمد کریم البلداوی» نماینده پارلمان عراق امروز سه شنبه سخنانی را در خصوص لزوم خروج نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا از خاک کشورش مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق در این زمینه اظهار داشت: اولویت اصلی و اساسی ما خارج ساختن نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق است زیرا معتقدیم که حفظ حاکمیت کشورمان در گرو خروج کامل آمریکایی‌ها است.
وی در ادامه سخنان خود نیز اظهار داشت: تداوم حضور بیگانگان در خاک عراق اشغالگری محسوب می‌شود این خود نقض حاکمیت عراق است. امیدواریم که اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق در اولویت دولت آتی باشد.
پیشتر «حامد الموسوی» نماینده پارلمان عراق در سخنانی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کند تا با به کارگیری عناصر گروه تروریستی داعش عراق را با هرج و مرج مواجه کند.
وی گفت: قابل پیش بینی است که واشنگن از ابزار داعش به عنوان اهرمی برای اعمال فشار به دولت عراق استفاده کند تا اینکه دولت مجبور شود مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی از کشور را اجرا نکند.
این نماینده پارلمان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ هزار نفر از خانواده‌های تروریست‌ها در اردوگاه الهول واقع در سوریه حضور دارند که اهرم فشار آمریکا به حساب می آیند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.