پارلمان رومانی به نخست وزیر این کشور رای عدم اعتماد نداد و کابینه رومانی سقوط کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پارلمان رومانی به نخست وزیر این کشور رأی عدم اعتماد نداد و کابینه رومانی سقوط کرد.
در همین ارتباط نیز «دنیل سوسیو»، دبیر اول پارلمان رومانی اعلام کرد که این پارلمان رأی عدم اعتماد به «فلورین سیتو»، نخست وزیر این کشور و دولتش را تصویب کرد.
سوسیو در نشست پارلمان گفت: ۲۸۱ قانونگذار رأی عدم اعتماد به دولت دادند و این بدان معناست که آرای لازم برای عدم اعتماد به دولت دریافت شده است.
در عین حال، سیتو تا زمان رأی گیری دوباره و تعیین نخست وزیری جدید در پارلمان، به عنوان سرپرست موقت نخست وزیری به کار خود ادامه خواهد داد.
رومانی، یکی از فقیرترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا یک ماه است که در بن بست سیاسی به سر می‌برد و اقتصاد این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و تلاش برای کاهش کسری‌های بزرگ تهدید می‌شود.
پس از سقوط کابینه سیتو در پارلمان رومانی، «کلاوس یوهانیس» رئیس جمهور این کشور از احزاب سیاسی خواست تا هفته آینده درباره تشکیل دولت جدید مشورت و نامزد نخست وزیری جدید را معرفی کنند.
یوهانیس همچنین به خبرنگاران گفت: رومانی باید نخست وزیر جدید خود را تعیین کند تا امور اداره شود. ما در دوران همه گیری کرونا، بحران قیمت انرژی و در حال حاضر در یک بحران سیاسی به سر می بریم. ما بیش از هر زمان دیگری به درک و فهم کافی سیاسی برای جلوگیری از زیرپاگذاشتن منافع ملی نیازمندیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.