چک از قرارداد خرید یک سامانه دفاع هوایی جدید از صهیونیست‌ها به ارزش ۶۳۰ میلیون دلار خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، مقامات مسئول در جمهوری چک از قرارداد خرید یک سامانه دفاع هوایی جدید از صهیونیست‌ها به ارزش ۶۳۰ میلیون دلار خبر داده اند.
در همین ارتباط نیز، وزارت دفاع جمهوری چک گفته است که تحویل کامل این قرارداد از سوی تل آویو تا سال ۲۰۲۶ به انجام خواهد رسید.
این سامانه هوایی جدید توسط شرکت صهیونیستی رافائل ساخته می‌شود.
وزارت دفاع جمهوری چک در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرده گفت: ارزش این قرارداد که در آن چهار سامانه پدافند هوایی کوتاه برد به این کشور داده خواهد شد، ۶۳۰ میلیون دلار است و تحویل آنها تا سال ۲۰۲۶ میلادی به پایان خواهد رسید.
«لوبومیر متنار»، وزیر دفاع جمهوری چک با تائید امضای این قرارداد، تاکید کرد که این سیستم ضد هوایی جدید جایگزین نسل قدیمی و منسوخ دوران شوروی خواهد شد که پیش از این در جمهوری چک استفاده می‌شد.
تصمیم چک برای خرید سیستم سامانه دفاع هوایی از رژیم صهیونیستی در حالی است که این رژیم از نظر سامانه دفاع هوایی عملکرد ضعیفی در برابر توان موشکی گروه‌های منطقه‌ای مقاومت داشته و در جریان جنگ‌ها و تجاوزات این رژیم، گروه‌های مقاومت بارها توانسته اند با عبور موشک و راکت از سامانه‌های دفاع هوایی اهدافی در مناطق اشغالی را هدف قرار دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.