منابع خبری از گفت‌وگوی وزیر خارجه عربستان سعودی با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن درباره پایان دادن به بحران این کشور خبر دادند.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی عربستان (واس) اعلام کرد که فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان با هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.
طبق این گزارش، دو طرف درباره تلاش‌ها و ابتکار عمل‌های ارائه شده ارائه شده توسط ریاض با هدف دستیابی به امنیت، ثبات و صلح در یمن را بررسی کردند.
آنها همچنین با چشم پوشی از تجاوزات روزانه ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان علیه غیرنظامیان یمنی، انصارالله را متهم به مختل کردن تلاش‌ها برای دستیابی به راه حل سیاسی در این کشور کردند.
همچنین منابع خبری یمن اعلام کردند قرار است هانس گروندبرگ به شهر عدن سفر کند و با نخست وزیر دولت مستعفی یمن و دیگر مقامات این دولت درباره حل و فصل بحران و جنگ یمن رایزنی کند.
طبق گفته منابع دیپلماتیک، نماینده سازمان ملل همچنین در این سفر چند پرونده و در راس آنها پرونده برکناری عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن، بحران انسانی و همچنین جنگ در جنوب یمن را مورد بررسی قرار دهد.
طبق این گزارش، گروندبرگ همچنین پس از عدن راهی عمان خواهد شد تا با اعضای هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن رایزنی کند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.