قم- آیت الله نوری همدانی در واکنش به حادثه مصیبت‌بار انفجار مسجد سید آباد قندوز افغانستان در پیامی گفت: عاملان، طراحان و پشتیبانان حادثه تروریستی قندوز افغانستان باید مجازات شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نوری همدانی در واکنش به حادثه مصیبت‌بار انفجار مسجد سید آباد در استان قندوز افغانستان گفت: عاملان طراحان و پشتیبانان عملیات تروریستی قندوز باید مجازات شوند.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِیهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِیمًا.
با کمال تأسف شاهد کشتار جمع کثیری از نمازگزاران مظلوم و بی گناه مسجد سید آباد استان قندوز هستم.
این اقدام کینه توزانه، باعث غم و اندوه نه تنها مسلمانان بلکه هر انسان آزاده‌ای گردید، از این رو بر همه انسان‌ها و بر همه مسلمانان لازم است آن را محکوم کنند و این جنایتکاران؛ چه کسانی که در کشتار و زخمی کردن دخالت داشتند و چه کسانی که بعنوان پشتیبانی و چه کسانی که نقشه این جنایت‌ها را می کشند مجازات شوند.
اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت هولناک و با عرض تسلیت و تعزیت و ابراز همدردی با ملت مسلمان افغانستان و خانواده این قربانیان مظلوم، از خداوند سبحان برای آن شهدای عزیز علو درجات و برای بازماندگان صبر عظیم را مسئلت می‌نمایم.
حسین نوری همدانی
۱۸ مهر ماه ۱۴۰۰
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *